Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 16274183



*

nr 1627 4183


Vas

Uppsala Ekeby / Gefle. Flytande blått, Höjd: 25 cm


Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 juni 2024
kl 19:05:55


  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blå dekor flytande blått gefle keramik svensk keramik svenska keramiker uppsala ekeby vas
  • 6777 Affisch
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Ej signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:56
  • 6089 Golvvas
    Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:48
  • 6309 Golvvas
    Kina. Höjd: 46cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:09
  • 6158 Penselvas
    Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:41
  • 6612 Penselvas
    Kina. Höjd: 29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:07
  • 6181 Vas
    + skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:09




Ladda ner broschyr